Több általam követett bloggerina is pedzegette már ezt a kérdést, ami mellett én sem mehetek el szó nélkül. A 2017-es terveimben felsoroltam már néhány emberkét, de ha számba veszem, kik is szerepelnek még a képzeletbeli listámon, jobb egyben látni a kibővült csapatomat. :)
Tulajdonképpen egész jól haladok ezzel a komfortzóna tágítással, de így is akadnak olyanok, akiktől még sosem olvastam, a köztudatban mégis meghatározó, fontos szerzőként szerepelnek. Róluk is szól egy kicsit ez a poszt. :)
Meglehetősen kevés klasszikust olvasok, ez az én döntésem. Egyszerűen még nem érzem késznek magam, hogy olyan könyvekkel pepecseljek, mint a Háború és béke, vagy a Mester és Margarita. Az egyetemen is csak néhány kötelezőt olvastam el, nem az összeset. Egyrészt időm sem volt rá, másrészt a kedvem is hullámzott. A francia irodalomból is vannak hiányosságaim, amit mindenképp pótolni szeretnék a jövőben. Camus-t és Stendhalt lehúzhatom a listámról, de Victor Hugo-t, Jules Verne-t még csak részleteiben olvastam. Hugo-tól inkább rövidebb írásokat válogattam eddig, Verne-vel pedig a gimis francia fakton találkoztam könnyített olvasmányos formában. Tőlük feltétlenül szeretnék még olvasni! És rajtuk kívül is akadnak a sorban páran... Jó lenne több klasszikust olvasni, kicsit elmerülni a régi korok nagy műveiben. :)
❆ Jane AUSTEN - tudom, az angol irodalom kiemelkedő alakja, de egy korábbi, meglehetősen rossz tapasztalat elbátortalanított a folytatást illetően. Mégis úgy érzem, hogy a Büszkeség és balítélettel ebben az életszakaszomban jobban egymásra fogunk találni. Aztán ha bejön, jöhet a többi Austen. :)
❆ Murakami HARUKI - többen is nagyon elismerően nyilatkoztak róla, ráadásul a bátyám szerint a Norvég erdő felejthetetlen élmény. Az ő ízlése eléggé eklektikus, ennek ellenére jó párszor ajánlott már ötcsillagos könyvet. Szeretnék tenni vele egy próbát.
❆ Victor HUGO - még általános iskolás koromból rémlik, hogy olvastam tőle egy-két novellát, amit az irodalomkönyvemben találtam, és tetszettek is. Komplett regényhez még nem volt szerencsém, de akár a Nyomorultakra, akár a Párizsi Notre-Dame-ra esik a választásom, nem fogok rosszul járni, azt hiszem.
❆ Charles DICKENS - az SzJG Rentai Renije óriási Dickens fan, minden részben áradozik róla. Ráadásul még az első svéd utam alkalmával beszereztem a Karácsonyi éneket angolul, a csodaszép, hópelyhes kiadásban. Először inkább magyarul tervezem, utána viszont jöhet az angol változat is. :)
❆ Kate MORTON: már egy ideje szemezek a könyveivel, és valami azt súgja, hogy engem is el fog varázsolni. Kíváncsian várom, hogy mit tartogat a számomra.
❆ Twan Twan ENG: a molyon hihetetlen magas százalékon áll már a megjelenése óta, ami azt jelzi, hogy nem véletlenül kap ekkora figyelmet. Csendes elmélyülésre, nyugalmas, pihenős órákra tartogatom. Mindenképp szeretnék a végére járni annak, miért is övezi ekkora népszerűség.
❆ William Somerset MAUGHAM: a könyvből készült filmet, a Csodálatos Júliát többször is láttam, és nagy kedvencem. Ennek ellenére kicsit tartok attól, hogy könyvben kissé más élményt fog nyújtani ez a történet. A Színházat néztem ki tőle, de régóta érdekel a Színes fátyol is. Meglátjuk, melyik kerül hamarabb sorra.
Nyilván ez nem Szentírás, nem az a célom, hogy mindenkit belepréseljek még a 2017-es évembe. De időnként vissza-visszatérek majd hozzájuk, ötletet merítek, netán bővítem a listát. Austen-t mindenképp szeretném még az idén beiktatni, és a vele való találkozásról feltétlenül szeretnék majd írni. A többiek egyelőre csak kitűzött állomások, apránként, szép lassan mindannyian sorra fognak kerülni - reményeim szerint. :)